[ad_1]

3.9’da bile hasar gördü!

İstanbul’da dün saat 15.00 sıralarında, merkez üssü Kartal olan 3.9 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Sarsıntıda ise Pendik Kaynarca Mahallesi’nde bulunan 4 katlı apartmanda hasar meydana geldi.

İHA’nın haberine göre, ihbar üzerine olay yerine polis ve belediye ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemeler sonucu bina kullanıma elverişsiz olduğu için tahliye edildi.

Bina sakinleri de belediye misafirhanesine götürüldü. Mühürlenen binanın çevresine de demir barikatlar konuldu. Pendik Belediyesi zabıta ekipleri sokağın giriş ve çıkışlarına araçlarını çekerek çevre önlemi aldı.

“VAR OLAN ÇATLAK BÜYÜDÜ”

Bugün binalarının önüne gelen apartman sakinleri ise, yaşanan depremi ve binalarının son durumu anlattı. Hasar gören bina sakini Süleyman Koçak, dairesinde bulunan çatlağın büyüdüğünü ve bu durumdan endişe duyduklarını aktardı. Öte yandan binadaki diğer komşularının daireleriyle ilgili bir şikayetleri olmadığını ve binayı terk etmek istemediklerini de belirtti.

Koçak, sözlerine şöyle devam etti: “Deprem olduğu sırada ben Kadıköy’deydim. Eşim telefon açtı, evdeki çatlağın daha da büyüdüğünü söyledi. Ben de belediye ve polis ekiplerini aradım. Ekipler geldi. Evimizde daha önceden bir çatlak vardı. Deprem dolayısıyla bu çatlak daha da büyüdü. Apartmanda bulunan diğer dairelerde çatlaklar olup olmadığını bilmiyorum. Diğer apartman sakinleri dairelerinin iyi olduğunu düşünüyor. Apartmanda hepimiz kiracıyız. Deprem anında oğlum çok korkmuş ve annesiyle kaçmışlar. Komşularımızdan hiçbiri binadan çıkmayı kabul etmiyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.