[ad_1]

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, çocukluk yıllarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Annesi Yurdagül Eken ile ilişkisini anlatan Erbil, “Bize sahip çıkmadı. Üvey babam kirli çamaşırlarımı anneme yıkatmıyordu. Annemi bizi üvey babaya ezdirdiği için asla sevemedim” ifadelerini kullandı.

MEHMET ALİ ERBİL ANNESİ HAKKINDA KONUŞTU: ASLA SEVEMEDİM

İşte Mehmet Ali Erbil’in açıklamalarından öne çıkan kısımlar:

* 14 yaşıma geldiğimde, üvey baba beni ergen döneme girdiğim için evde istemedi. Annem de çaresiz kaldı, çok sevdiği için saygı duyuyorum, bize sahip çıkamadı. Film gibi… Üvey annem de abimi istemedi. ‘Bunlara bir yatılı okul bulalım, konservatuar olur’ dediler. İkimizi de konservatuar sınavlarına soktular, ben 14, abim 17 yaşındaydı…

* Kirli çamaşırlarımı anneme yıkatmıyordu üvey babam. Komşumuz vardı, ben komşumuza deterjan alırdım, komşumuz yıkardı benim çamaşırlarımı. Yatakhaneye gelirdim gece ağlardım, ‘Allahım ben hiç böyle olmayacağım. Ben hiç ayrılmayacağım, hiçbir zaman karımla ayrılmayacağım, böyle çocuklarım olmayacak benim’ derdim ama hiç dediğim olmadı. Dünya istediğin gibi sürmüyor. Bu arayıştan, bu sevgisizlikten 4 tane eşimden de ayrıldım, annemi sevemedim sonra. Bu benim hatam değil. Annemi bizi üvey babaya ezdirdiği için asla sevemedim.

* Kumar hiçbir şeye mal olmadı. Ne bir ev, ne bir araba kaybettim kumarda. Sahneye çıkardım, onun ücretini alırdım, ayrıca bana orada oyun oynamam için para, fiş verirlerdi, onunla oynardım, kaybedersem bırakırdım. Hiçbir zaman için ‘Evimi satayım, arabamı satayım, bağımlı olayım’; hiçbir şeyim olmadı. Çünkü arkada çoluğum çocuğum var. Evlerim barklarım olmazdı, ben ölmeden çocuklarımın her birinin evi var, her birinin hayatını garanti ettim.

Geçtiğimiz günlerde babası Sadettin Erbil ile bir anısına paylaşan Erbil, “Hayal meyal hatırlıyorum, mahallemize sirk gelirdi. Babam rahmetli oraya götürürdü bizi. Hem böyle cambazlar olurdu hem de tiyatrocular ve oyuncular olurdu. O sirklere gitmek küçükken bizim en büyük zevkimizdi. Babam oraya götürürdü, en çok o onu hatırlıyorum ve özlüyorum” şeklinde konuşmuştu.

Mehmet Ali Erbil, 18 Ekim 2018’de evinin banyosunda düşmüştü. Kırılan kaburgaları akciğer zarını yırtarak iç kanamaya neden olmuş, mücadele ettiği ‘kaçış sendromu’ hastalığı da nüksedince durumu ağırlaşmıştı ve aylarca yoğun bakımda kalmıştı.

Ünlü şovmen, hastaneden çıktıktan sonra verdiği röportajda şu açıklamaları yapmıştı:

– Eşlerim, arkadaşlarımın dualarıyla bir tek gün başımdan ayrılmadı.

– Türkiye’nin dört bir yanından insanlar dua etmeye gelmişler.

– Kardeşime ‘Eğer yürüyemeyeceksem fişimi çekin’ dedim.

– İlk uyandığımda Muhsine’yi çağırmışım sonra Sezin hastaneye geldi.

– Arkadaşlarım gelirdi, İbrahim ile (Tatlıses) karşılıklı her geldiğinde ağlaşırdık.

– O vurulduğunda ilk ben gitmiştim hastaneye.

– Kendi doktorum bile kurtulma şansımın %5 olduğunu söylemiş.

– Biraz dinlenmek istiyorum. Sakallı bir film yapacağım, küçük bir rol sadece. O yüzden sakal bıraktım.

– Yoğun bakımdayken aldığım ilaçlar yüzünden kabuslar görüyordum.

– Gördüğüm kötü kabuslar yüzünden yoğun bakımda ellerimi bağladılar. Ben ellerimi çivilediler sanıyordum.

– Zaten duygusal bir yapım vardı hastalık sonrası daha da yoğunlaştım.

– En yakın arkadaşlarım İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar, Seda Sayan ve Selçuk Yöntem hastane sürecimde hep yanımda oldu.

– Fizik tedavi sürecinde tembel davranıyorum.

4 KEZ EVLENDİ

Mehmet Ali Erbil, bugüne kadar 4 kez nikah masasına oturdu.

İlk evliliğini Muhsine Şehnaz Kamiloğlu ile yapan Erbil’in evliliği 4 yıl sürdü. Bu beraberlikten kızı Sezin dünyaya geldi.

Ardından kendisi gibi oyuncu olan Nergis Kumbasar ile dünya evine girdi. Ünlü şovmenin bu ilişkisinden de Yasmin dünyaya geldi.

Mehmet Ali Erbil, ardından 2001-2003 yılları arasında Sedef Altıntaş ile birliktelik yaşadı.

Oyuncu, son evliliğini ise Tuğba Coşkun ile gerçekleştirdi. Erbil’in bu evliliğinden de Ali Sadi dünyaya geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.