[ad_1]

Türk dizilerine dünyada gösterilen ilgi artıyor. Orta Doğu ülkelerindeki üniversitelerde araştırma ve saha çalışması olarak üzerinde çalışılan Türk dizilerinin yurt dışına ihracı büyüyor.

Habertürk’ten Çetiner Çetin’in haberine göre; Türk istihbaratının yurt dışı faaliyetlerini ve Türkiye’nin güvenlik politikalarını anlatan ‘Teşkilat’ dizisinin İsrailli bir kanal tarafından uzun görüşmelerin ardından TRT’nin dizinin yayınlanması için sözleşmenin imzalandığı öğrenildi.

EYLÜL AYINDA BAŞLIYOR

TRT’nin satışını gerçekleştirdiği ‘Teşkilat’ dizisi, İsrailli CHAI gruba özel yayın platformunda Eylül ayından itibaren yayına girecek.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren

EREN: SÖZLEŞME İMZALADIK

‘Teşkilat’ dizisinin satışının gerçekleştiğini açıklayan, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, “Teşkilat dizisi özellikli, titizlik gerektiren bir dizi. Dizinin İsraille yayınlanması sözleşmesini imzaladık.” ifadelerini kullandı. Eren ayrıca, “TRT dizilerinin çoğunun yurt dışı satışları yapıldı. Latin Amerika ve Asya ülkeleri en çok talep eden ülkeler.” dedi.

‘Teşkilat’ dizisinin kadrosunda, Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtcu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Nihat Altınkaya, Serdar Yeğin, Ahmet Uğur Say ve Yavuz Bingöl gibi oyuncular yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.